PolskiPL EnglishENG

O co pytają pacjenci

O co pytają pacjenci

 

Czy depilacja laserowa jest skuteczna na zawsze?

Tak. Zabieg laserowego usuwania owłosienia daje efekt na zawsze. Laser Palomar Vectus niszczy nie cebulki, ale komórki macierzyste z których jest ona wytwarzana. Daje to pewność, że włosy zniszczone podczas depilacji nigdy nie odrosną.

Czy skóra może być opalona?

Tak. Należy jednak odczekać około 2-3 tygodni od ekspozycji na słońce. Laser Palomar Vectus jako jedyny na rynku posiada w zestawie kompatybilne urządzenie SkinTel pozwalające określić poziom aktywnej melaniny w skórze. Dzięki temu urządzenie samo dobiera bezpieczne dla skóry parametry. Ryzyko poparzeń jest zminimalizowane do zera.

Kiedy można wykonywać zabiegi?

Zabiegi depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Szczególną uwagę należy zachować w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV. Przestrzeganie zasad szczególnej ochrony przed promieniami UV zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów.

Skąd reklamy o możliwości wykonania zabiegów na skórze opalonej?

Bo tak naprawdę zabieg technicznie może być wykonany na skórze opalonej, ale energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia oznacza mniejszą skuteczność w odniesieniu do włosów.

Jaki czas należy "zapuszczać" włosy do zabiegu?

Włosów wcale nie trzeba "zapuszczać", należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na ok. miesiąc w przypadku włosów na twarzy i ok. 1,5-2 miesięcy na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów. Zdarza się, że pacjentki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się owłosienia na zawsze?”

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać około pięciu zabiegów. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony pięciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa anagen, katagen, telogen. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagenem. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego konieczne jest kilka zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

W jakim odstępie czasowym powinnam się zgłosić na kolejny zabieg?

Kosmetolog wykonując pierwszy zabieg umawia się na konkretną datą kolejnego zabiegu, biorąc pod uwagę osobiste predyspozycje i uwarunkowania pacjenta. Data kolejnego zabiegu jest również ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 4–10 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.

Kiedy depilacja laserowa nie przynosi efektu?

Nie ma takich sytuacji. Są jednak sytuacje gdy depilacja laserowa nie daje oczekiwanych efektów. Są to uwarunkowania hormonalne i genetyczne. Nieprawidłowości hormonalne mogą towarzyszyć takim chorobom jak: Zespół Cushinga, guzy nadnerczy i przysadki, zespół jajników policystycznych lub być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Owłosienie uwarunkowane genetycznie to przede wszystkim problem mieszkańców śródziemnomorskich lub osób o tym typie urody. Sygnałem jest stan, gdzie po kilku zabiegach włosy wciąż pojawiają się w zbyt dużych ilościach. Wtedy konieczna jest wizyta u endokrynologa i połączenie kuracji hormonalnej z laserową. Zabiegów nie będzie 5, ale np. 10. Ale efekt będzie. Zawsze przed rozpoczęciem kuracji ostrzegamy o takim ryzyku.

Kiedy zauważę redukcję owłosienia?

Redukcja owłosienia obecna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować ok 30% włosów. Pacjent „widzi” redukcję, kiedy odsetek ten osiągnie ok. 50%, co ma najczęściej miejsce po 3. zabiegu.

Dlaczego przed depilacją laserową golimy włosy?

Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Poza tym ogranicza to działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.

Dlaczego przeciwwskazaniem do depilacji sa przebyte choroby nowotworowe?

Czynne lub przebyte choroby nowotworowe są bardzo poważnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Mimo, że wiązka lasera nie dociera i nie wpływa bezpośrednio na organy wewnętrzne to oddziałuje w sposób pośredni na cały organizm. Po wyleczeniu nowotworu organizm jest osłabiony i podatny na czynniki zewnętrzne mogące aktywować komórki nowotworowe. Promieniowanie lasera może pobudzić te komórki do podziału i wzrostu, powodując nawrót choroby lub przerzuty.

Czy depilacja brodawek sutkowych jest skuteczna?

Tak, depilacja okolic sutków jest skuteczna, jeśli spełnione są podstawowe zasady obowiązujące przy depilacji laserowej, tak samo jak w przypadku każdej innej części ciała. Między innymi: im włosy są ciemniejsze i grubsze tym lepszy i szybszy efekt…

Czy włoski odrastają po ciąży?

Jeśli chodzi o efekty depilacji po ciąży to sprawa jest bardzo indywidualna. U niektórych kobiet po ciąży może utrzymywać się efekt sprzed ciąży, a u innych organizm może wytworzyć nowe cebulki z których wyrasta włos. Niestety, nie da się dokładnie przewidzieć kto i jak zareaguje.

Czy przy ciemnorudych włosach i jasnej karnacji będą efekty depilacji?

Im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra, tym lepsze efekty depilacji można uzyskać. Rude włosy mają mniej melaniny od innych ich typów dlatego, aby je zlikwidować potrzebna jest większa liczba zabiegów niż np przy włosach czarnych. Na pewno zabiegi depilacji laserowej mogą osłabić je na tyle, aby pielęgnacja skóry była mniej kłopotliwa – mniej podrażnień, mniej wrastających się włosków.

Czy implanty piersiowe są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej okolic bikini, pach i nóg?

Implanty piersiowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej bikini czy nóg. Jeśli chodzi o depilację pach zalecamy konsultację w celu stwierdzenia dokładnego umiejscowienia implantu. Zabieg możemy wykonywać conajmniej miesiąc od zabiegu powiększania piersi.

Co wchodzi w zakres bikini całkowitego u mężczyzn?

W zakres bikini całkowitego u mężczyzn wchodzi wzgórek łonowy, pachwiny i szpara pośladkowa. Ze względów zdrowotnych omijane są jadra.

Czy są jakieś przeciwwskazania, by depilacji laserowej poddała się nastolatka w wieku 16-18 lat?

U młodych osób, w wieku 16-18 lat można wykonać zabieg depilacji laserowej, pod warunkiem, że nie jest podwyższony poziom testosteronu. W okresie dojrzewania dochodzi do zaburzenia gospodarki hormonalnej, dlatego zaleca się wykonanie takich zabiegów, gdy hormony są już ustabilizowane. Bezwzględnym warunkiem wykonania depilacji laserowej u niepełnoletniej osoby jest pisemna zgoda jednego z rodziców lub prawnego opiekuna, podpisywana na miejscu w gabinecie.

Czy jest możliwa depilacja laserowa okolic odbytu i depilacja jąder u mężczyzn?

Jest możliwość wykonania depilacji laserowej w okolicy szpary pośladkowej. Nie wykonujemy depilacji jąder, ponieważ nie jest to bezpieczne. Laserowe usunięcie owłosienia w okolicy jąder, może doprowadzić do bezpłodności u mężczyzn.

Jakie ryzyko niesie poddanie się depilacji laserowej w momencie przyjmowania leków na tarczycę bądź przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Tabletki antykoncepcyjne nie mają żadnego wpływu na zabieg. Jeśli chodzi o przyjmowanie leków na tarczyce – wiąże się to z problemami hormonalnymi. Jest wtedy możliwość, że zabieg depilacji laserowej może przynieść troszkę mniejszy efekt, niż u osób, które nie mają tego problemu.

prezent login mobile