PolskiPL EnglishENG

Nasze zabiegi

PCA SKIN peelingi

 

Poznaj bliżej markę PCA SKIN ?

PCA Skin to cieszący się niesłabnącym zaufaniem pacjentów lider na amerykańskim rynku , w rozwoju metod skutecznego i profesjonalnego leczenia problemów skórnych oraz codziennej pielęgnacji.

Produkty PCA Skin są wynikiem dwóch dekad współpracy firmy z lekarzami i naukowcami. Właśnie dlatego łączą w sobie osiągnięcia medycyny estetycznej oraz najnowszych technologii. Wszystko to, dla zdrowej i pięknej skóry. Wysoko postawiona poprzeczka, zaangażowanie i pasja w dążeniu do doskonałości sprawiły, że rezultaty terapii produktami PCA Skin przerosły oczekiwania założycieli firmy. Preparaty marki PCA Skin są dostępne wyłącznie w renomowanych klinikach i salonach kosmetologicznych na całym świecie.

Peelingi PCA Skin to jedne z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych peelingów chemicznych. Oparte są na kwasie TCA, a pozostałe aktywne składniki to m.in kwas mlekowy, kwas kojowy i azelainowy. Głębokość i moc terapii jest indywidualnie dobierana do potrzeb skóry, dzięki czemu zabiegi są bezpieczne i skuteczne.

Produkty PCA Skin są wynikiem dwóch dekad współpracy firmy z lekarzami i naukowcami. Właśnie dlatego łączą w sobie osiągnięcia medycyny estetycznej oraz najnowszych technologii.

Produkty i zabiegi marki PCA Skin dostępne są wyłącznie dla lekarzy i licencjonowanych kosmetologów.

Jak działają zabiegi PCA SKIN?

Peeling chemiczny to zabieg przy użyciu kwasów, polegający na nałożeniu na skórę mieszaniny czynnych związków chemicznych o określonym stężeniu. Działanie wszystkich kwasów jest podobne, bo wszystkie złuszczają naskórek. Różnią się jednak głębokością złuszczania i stężeniem kwasu. Substancje przenikają w głąb skóry i wpływają pobudzająco na skórę właściwą, indukując syntezę kolagenu i elastyny. Seria zabiegów wpływa na odnowę naskórka i skóry oraz działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się skóry. Nasz kosmetolog zawsze dopasowuje odpowiedni peeling w zależności od potrzeb Pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszy zabieg poprzedzamy jest konsultacją kosmetologiczną, mającą na celu wykluczenie przeciwskazań, zakwalifikowanie do zabiegu oraz dobranie odpowiedniego kwasu dla pacjenta.

Następnie wykonujemy demakijaż, nakładamy maskę terapeutyczną, a następnie wybrany kwas. Po odpowiednim czasie, w zależności od rodzaju kwasu zmywamy go wodą i neutralizujemy lub pozostawiamy na skórze pacjenta przez ok. 6-8 godzin (pacjent zmywa preparat samodzielnie). Zabieg wykańczamy nakładając krem odżywczy oraz krem z filtrem.

Bardzo dobre efekty terapeutyczne można uzyskać poprzez łączenie peelingów z innymi zabiegami kosmetologicznymi.

Po zabiegu ustalamy także profesjonalną pielęgnację oraz przedstawiamy propozycje innych zabiegów wspomagających utrzymywanie skóry w dobrej kondycji.


Jakie rodzaje peelingów PCA polecamy w naszej klinice?

SENSI PEEL

Delikatna formuła peelingu zaprojektowana w celu terapii skór szczególnie wrażliwych. Zabieg Sensi Peel ma na celu wzmocnienie oraz rozjaśnienie skóry zniszczonej działaniem promieni UVA/UVB oraz skóry z przebarwieniami.

Działa również przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, zapobiega migracji bakterii ale również stanowi doskonałą terapię skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.


SKŁADNIKI AKTYWNE

 • Kwas mlekowy 12%- AHA, rozluźnia połączenia desmosomalne między komórkami naskórka, sprzyja odnowie naskórkowej i ułatwia proces złuszczania. Wykazuje właściwości nawilżające, sprzyja płynniejszemu przenikaniu składników aktywnych zawartych w formule preparatu. Dodatkowo wpływa na proces melanogenezy poprzez hamowanie aktywności tyrozynazy.
 • Kwas TCA 6%- powierzchowny i średniogłęboki peeling złuszczający, pomocny w spłycaniu linii, zmarszczek i blizn potrądzikowych.
 • Kwas Alfa-liponowy– naturalny składnik o właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych. Ze względu na swoją budowę, łatwo wnika w głębsze warstwy skóry, dzięki temu znacznie chroni przed skutkami działania promieniowania UV. Kofaktor wielu procesów metabolicznych w skórze, przekierowuje proces nadmiernego powstawania melaniny na właściwe tory, wyrównując proces melanogenezy i sprzyjając rozjaśnieniu przebarwień już istniejących.
 • Emblica- roślina znana pod nazwą agrestu indyjskiego lub Drzewa Malacca. Zawiera wysokie stężenie taniny, które wykazują działanie rozjaśniające przebarwienia oraz niwelujące widoczne oznaki starzenia
 • Sylimaryna- silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych i ochronnych przed indukowaniem stanu zapalnego powstającego na skutek ekspozycji na promieniowanie UVA. Blokuje również procesy powstawania obrzęku w skórze na skutek gromadzenia się komórek „sunburn” pod wpływem promieniowania UVB.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zakończeniu kuracji Sensi Peel?

 • Wygładzenie, oczyszczenie
 • Zwężenie ujść gruczołów łojowych
 • Spłycenie zmarszczek
 • Pogrubienie cienkiego naskórka i w efekcie zmniejszenie widoczności naczynek
 • Rozjaśnienie przebarwień

Pamiętajmy, że w trakcie terapii kwasami bardzo ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa.

Z ilu zabiegów składa się pełna kuracja Sensi Peel?

Pracujemy zgodnie ze standardowym protokołem częstotliwości PCA Skin w przypadku terapii skórnych. Zaleca się serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Dla kogo przeznaczony jest peeling Sensi Peel?

Sensi Peel można wykonywać na każdej skórze, również wrażliwej, naczynkowej, wiotkiej i suchej.

Wskazania:

 • Skóra łojotokowa
 • Trądzik zaskórnikowy
 • Szara, ziemista cera
 • Skóra zanieczyszczona

ENZIMATIC TREATMENT

Zabieg ten, to połączenie delikatnego, ale niezwykle skutecznego złuszczania enzymatycznego oraz chemicznego (kwasy AHA). Zabieg zapewnia silne działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Daje natychmiastowy efekt rozjaśnienia, wygładzenia i rozświetlenia skóry.

Silą Enzymatic Treatment jest skład! To połączenie enzymu papainy, kwasu winowego, laktobionowego i składników roślinnych, będących bogactwem polifenoli.

Ale to nie wszystko. Aktorem drugoplanowym po enzymach jest resweratrol. Silny antyoksydant prewencyjny, którego działanie polega również na ochronie przed niszczeniem włókien kolagenowych. Dba o utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia skóry, pobudza metabolizm i funkcje mitochondriów. Należy do grupy składników „przedłużających życie komórek”, w związku z czym dba o młody wygląd naszej skóry. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

Enzymatic Treatment stanowi doskonały zabieg alternatywny dla peelingów chemicznych, jako wstęp do zabiegów oraz uzupełnienie kuracji kojarzonych.

Zabieg może być wykonywany przez cały rok, nawet w miesiącach z dużym nasłonecznieniem.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zakończeniu kuracji Enzimatic?

W zależności od stężenia i rodzaju zastosowanego kwasu, możemy uzyskać różne efekty zabiegu:

 • odnowę komórek naskórka,
 • oczyszczenie i nawilżenie skóry,
 • zwiększoną syntezę kolagenu i elastyny,
 • regulację wydzielania sebum,
 • działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne,
 • rozjaśnienie przebarwień,
 • wygładzenie drobnych zmarszczek,
 • regenerację skóry.

Pamiętajmy, że w trakcie terapii kwasami bardzo ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa.

Z ilu zabiegów składa się pełna kuracja Enzimatic?

Pracujemy zgodnie ze standardowym protokołem częstotliwości PCA Skin w przypadku terapii skórnych. W przypadku zabiegów typu „regeneracja, odświeżenie i wygładzenie skóry” sugeruje się wykonywać zabiegi co 2 tygodnie.

Dla kogo przeznaczony jest peeling Enzimatic?

Enzimatic można wykonywać na każdej skórze, również wrażliwej, naczynkowej, wiotkiej i suchej.

Wskazania:

 • Każdy typ skóry
 • Skóra palacza
 • Przebarwienia, nierówny koloryt
 • Profilaktyka starzenia
 • Nadmierne rogowacenie
 • Odświeżenie, rozświetlenie skóry, zabieg bankietowy

 

DETOXIFYING PORE TREATMENT

Jest to profesjonalny zabieg dla skóry tłustej, zaskórnikowej z rozszerzonymi porami i nadmierną produkcją sebum. Unikalne połączenie kwasów i innych aktywnych stanowi o doskonałości i skuteczności tej formuły.

Zalety zabiegu

 • Redukcja wydzielania sebum i błyszczenia skóry
 • Zwężenie i oczyszczenie ujść gruczołów łojowych
 • Detoksykacja komórek skóry
 • Regulacja procesu keratynizacji naskórka

SKŁADNIKI AKTYWNE

 • Ekstrakt z kory drzewa afrykańskiego oraz kwas oleanolowy – hamuje wydzielanie sebum poprzez zmniejszanie ilości sebocytów budujących gruczoł łojowy, w widoczny sposób zwężając pory i redukując świecenie się skóry.
 • Heksylrezorcynoli Linolenian etylu (ester kwasu tłuszczowego, tłuszczowa forma witaminy F) – hamuje enzym 5-alfa reduktaze, przez co reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza powstawanie zaskórników, zapobiega tworzeniu przebarwień pozapalnych.
 • Kwas glikolowy, mlekowy i cytrynowy – poprzez zastosowanie technologii stopniowego uwalniania składników, delikatnie stymulują złuszczanie naskórka.

Z ilu zabiegów składa się pełna kuracja Detoxifying?

Detoxifying Pore Treatment może by stosowany w odstępach 1-2 tygodniowych w celu osiągnięcia długofalowych efektów terapii.

 

Komu polecamy peeling Detoxifying?

 • Skóra łojotokowa
 • Trądzik zaskórnikowy
 • Szara, ziemista cera
 • Skóra zanieczyszczona

 


Jakie maski terapeutyczne PCA Skin łączymy dla wzmocnienia zabiegu?

Maski terapeutyczne PCA SKIN, które stanowią efektywna terapię alternatywną dla złuszczeń, uzupełnienie inwazyjnych zabiegów oraz przedłużenie ich efektów. Zostały zaprojektowane dla pacjentów ze złożonymi problemami skórnymi, jak również dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn poddać się kuracji z zastosowaniem peelingów chemicznych.

HYDRATE

Therapeutic Oat Milk Mask

Maska stworzona w celu uspokojenia, nawilżenia każdego rodzaju skóry z zaburzoną barierą hydrolipidową. Mleko owsiane, doskonały humektant, wykazuje również działanie silnie antyoksydacyjne oraz przywraca równowagę skórze suchej i wrażliwej.

Unikalny skład maski tworzą składniki roślinne bogate w witaminy, tj. ogórek, arnika, pantenol, co gwarantuje poprawę ogólnej kondycji skóry.


SKŁADNIKI AKTYWNE

 • Ekstrakt z ziaren owsa – składnik NNKT- Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Mleko owsiane łagodzi, koi skórę podrażnioną, jednocześnie wykazując działanie przeciwzapalne. Powoduje silne nawilżenie skóry oraz chroni przed działaniem wolnych rodników.
 • Wyciąg z arniki górskiej, pantenol, wyciąg z ogórka zielonego, wyciąg z chrzęścicy kędzierzawej – składniki o działaniu przeciwzapalnym.
 • Gliceryna – humektant i emolient wiążący wodę w skórze. Jeden z najbardziej efektywnych składników zatrzymujących wilgoć, tzw. „kanał wodny” w komórkach skóry. Poprawia również wygląd i jej barierę ochronną poprzez regulację prawidłowego funkcjonowania keratynocytów.
 • Hialuronian sodu – pochodna kwasu hialuronowego, naturalny składnik GAG, przywraca film ochronny oraz wykazuje właściwości silnie wiążące wodę w skórze.

Komu polecamy maskę Hydrate?

 • Fitzpatrick I-VI
 • Skóra wrażliwa
 • Zmarszczki i linie
 • Sucha i odwodniona skóra
 • Ziemista, matowa skóra
 • Ciąża i laktacja

CLARIFY

Therapeutic Salicylic Acid Mask

Formuła maski stworzona z myślą o pacjentach ze skórą trądzikową. Clarify:Therapeutic Salicylic Acid Mask wykazuje jednoczenie działanie antybakteryjne jak i przeciwzapalne, szybko i efektywnie oczyszcza skórę, zapobiega powstawaniu rozszerzonych ujść gruczołów łojowych.

Maska zawiera bogaty w wyciągi roślinne skład o działaniu łagodzącym oraz kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, co odpowiada na wszystkie potrzeby skóry trądzikowej.


SKŁADNIKI AKTYWNE

 • Kwas salicylowy (20%) – beta-hydroksykwas. Efektywny składnik przeciwtrądzikowy, dzięki powinowactwu do lipidów skóry, charakteryzuje się zdolnością przenikania przez barierę warstwy rogowej, wnikania do mieszków włosowych. Wykazuje działanie silnie bakteriostatyczne, grzybobójcze i przeciwzapalne.
 • Ekstrakt z hydrolizowanych grzybów Candida Saitoana – rodzaj grzybów, inicjują proces autofagocytozy (proces kataboliczny- trawienie przez komórkę obumarłych lub uszkodzonych elementów jej struktury), przyczyniają się do naturalnego procesu detoksykacji skóry, niszczenia wolnych rodników tlenowych.
 • Tokoferol (witamina E) – doskonały antyoksydant i emolient, witamina rozpuszczalna w tłuszczach, wpływa na funkcje ochronne skóry w procesach nieoksydacyjnych.
 • Wyciąg z drzewa Cascarilla Bark i ekstrakt ze słodkich wiśni – posiadają właściwości silnie antyoksydacyjne i przeciwzapalne.

Komu zalecamy maskę Clarify?

 • Fitzpatrick I-VI
 • Trądzik, rozszerzone pory
 • Skóra tłusta
 • Nadmierna keratynizacja

RETEXTURIZE

Therapeutic Pumpkin Mask

Maska zabiegowa o działaniu silnie odżywczym stworzona w celu nadania sprężystości skórze zniszczonej działaniem promieni UVA/ UVB, ze zmianami trądzikowymi czy nadmiernie rogowaciejącej. Retextirize: Therapeutic Pumpkin Mask łączy keratolityczne działanie enzymów dyniowych oraz kwasu salicylowego ze składnikami o działaniu wysoce antybakteryjnym i antyoksydacyjnym w celu odnowy skóry, wyrównania jej tekstury i koloru.


SKŁADNIKI AKTYWNE

 • Enzymy z owoców dyni – proteazy z dyni aktywują odżywienie oraz działanie keratolityczne.
 • Kwas salicylowy – beta-hydroksykwas. Efektywny składnik przeciwtrądzikowy, dzięki powinowactwu do lipidów skóry, charakteryzuje się zdolnością przenikania przez barierę warstwy rogowej, wnikania do mieszków włosowych. Charakteryzuje się działaniem silnie bakteriostatycznym, grzybobójczym i przeciwzapalnym.
 • Glutation – kombinacja trzech aminokwasów: cysteiny, kwasu glutaminowego oraz glicyny. Występuje we wszystkich organizmach zwierzęcych i roślinnych, silny endogenny tripeptyd o działaniu antyoksydacyjnym, zapobiegającym uszkodzeniu komórek.
 • Kwas glukonowy – Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, poprawia kondycję skóry trądzikowej, redukując znacząco zmiany o charakterze zapalnym jak i niezapalnym, wzmacnia barierę ochronną skóry. Kwas glukonowy pełni również funkcję „wymiatacza” wolnych rodników tlenowych oraz chroni ją przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem promieni UV.

Komu zalecamy maskę Retexturize?

 • Fitzpatrick I-VI
 • Uszkodzenia słoneczne
 • Trądzik
 • Skóra matowa
 • Nadmierne rogowacenie

Jak przygotować się do peelingu chemicznego?

Pamiętaj, że:

 • skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona,
 • na 7-10 dni przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, środków samoopalających,
 • należy odstawić na kilka dni przed zabiegiem silnie działające kremy np. z tlenkiem benzoilu, retinolem czy siarką, kwasy AHA,
 • mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu,
 • w przypadku niektórych peelingów takich jak np. kwas glikolowy lub Biomedic lekarz zaleca stosowanie odpowiedniego preparatu na 2 tyg. przed planowanym zabiegiem,
 • nie wykonywać masażu twarzy 2-3 dni przed peelingiem,
 • miesiąc przed peelingiem nie opalać się, nie korzystać z solarium.

Jak postępować po peelingu?

Po zabiegu dbaj o skórę stosując się do poniższych zaleceń:

 • zakaz opalania się przez 4 tygodnie,
 • wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30,
 • zakaz stosowania kremów z AHA przez 7-14 dni,
 • makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),
 • bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,
 • wskazane intensywne nawilżanie skóry preparatami bezzapachowymi, hipoalergicznymi,
 • wskazane oczyszczanie skóry preparatami do skóry wrażliwej, hipoalergicznymi, bezzapachowymi.

Jakie są przeciwwskazania do kuracji?

Decydując się na zabieg z wykorzystaniem peelingów należy pamiętać o następujących przeciwwskazaniach:

 • ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato),
 • alergie skórne na składniki zawarte w peelingu,
 • aktywna opryszczka,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (3-6 miesiecy miesięcy),
 • ciąża, karmienie piersią,
 • liczne znamiona melanocytowe,
 • liczne teleangiektazje,
 • stan po krioterapii (do 6 miesięcy),
 • choroby autoimmunologiczne (kolagenozy, pęcherzyce),
 • skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, przeczosy, otarcia),
 • ciężkie postacie trądziku (liczne krosty, torbiele ropne) - wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej,
 • doustna terapia pochodnymi retinolu - wymagana co najmniej roczna przerwa,
 • „nieuregulowane” choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe.

 

Czas zabiegu: 45 - 90 min

Cena zabiegu: 249 zł - 399 zł

prezent login mobile