PolskiPL EnglishENG

Nasze zabiegi

Mezoterapia DermoPen Q1®

 

Czym jest Mezoterapia Mikroigłowa?

Mezoterapia to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda stosowana do poprawy jakości i wyglądu naszej skóry. Główny cel jaki stawiamy sobie wykonując zabiegi mezoterapii to rewitalizacja i odmłodzenie skóry. Mezoterapia pozwala na redukcję istniejących drobnych zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Mezoterapia mikroigłowa Meso Revital® to zabieg wykonywany za pomocą dermapenu. To urzadzenie wyposażone jest w 12 mikroigieł, które w kontrolowany sposób uszkadzają skórę przez nakłuwanie jej. To stymuluje skórę właściwą i prowadzi do tworzenia się nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz do przebudowy skóry,jej regeneracji i odmłodzenia. Proces ten trwa przez okres kilku tygodni po zabiegu. szybko gojący się naskorek sprawia, że wszystkie etapy odnowy,min nakłuwanie, odbywają się w optymalnych warunkach, przy nieuszkodzonej barierze naskórkowej i przy braku wpływu czynników zewnętrznych.

Mezoterapia mikroigłowa łączy w sobie elementy medycyny estetycznej i kosmetologii. Jest najnowocześniejszą oraz najskuteczniejszą metodą natychmiastowego dostarczenia skórze niezbędnych składników do jej samoistnej odnowy (kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy).

 

Na czym polega zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają wiele malutkich nakłuć. Mezoterapia może być stosowana praktycznie wszędzie, również na dużych obszarach ciała: na twarzy (łącznie z powiekami), szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, pośladkach i udach. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta przed wizytą. Jest procedurą bezpieczną, szybką i zupełnie bezbolesną. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia mikroigłowa może być stosowana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczynamy dokładnym oczyszczeniem obszaru zabiegowego, bardzo często dodatkowo wykonujemy zabieg oczyszczający lub złuszczający skórę, coznacznie zwiększy wchłanianie się składników aktywnych dostarczanych skórze podczas zabiegu. Następnie diagnozujemy problem skórny w celu ustalenia intensywności zabiegu, rodzaju stosowanego preparatu i rozpoczynamy zabieg właściwy mezoterapii.  Na tak przygotowaną (nakłutą) skórę nakłada się koktajl witaminowy o podobnym składzie jak przy mezoterapii igłowej (jednakże bez konserwantów i substancji zagęszczających - czysto skoncentrowane składniki). Nałożony preparat zostaje natychmiast wchłonięty w głąb skóry poprzez niewidoczne nakłucia. Po zabiegu można zastosować maskę wyciszającą w celu wyeliminowania lekkich zaczerwienień skóry po jej nakłuciu.

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?

Zabieg przeznaczony dla osób posiadających następujące problemy skórne:

 • jako profilaktyka dla kobiet i mężczyzn po 30 roku życia
 • utrata napięcia, gęstości i elastyczności,
 • widoczne zmarszczki mimiczne,
 • zmarszczki, worki i cienie pod oczami,
 • zmęczona, szara cera,
 • rozszerzone naczynka,
 • trądzik, przetłuszczająca się skóra,
 • blizny, w tym blizny potrądzikowe

Jakie zapewnia efekty?

Dzięki zabiegom mezoterapii mikroigłowej uzyskać można:

 • głębokie nawilżenie skóry
 • stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych
 • poprawę mikrokrążenia
 • uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów
 • zwiększenie napięcia i elastyczności skóry
 • redukcja oznak starzenia się
 • odmłodzenie i rewitalizację skóry

Poprzez mikronakłucia pobudzamy produkcję kolagenu i elastyny, a co za tym idzie procesy odmładzania naszej skóry zostają aktywowane natychmiastowo. Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje lekkie, bezbolesne zaczerwienienie. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni. Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bez obawy, skóra wygląda normalnie. Jest jedynie lekko zaczerwieniona, ale to jest pożądany efekt świadczący o udanym i efektywnym zabiegu. Zaczerwienienie zwykle znika w 50% po nałożeniu maski wyciszającej, a kolejne 50% zaczerwnienienia ustępuje po kilku godzinach. Nie ma śladu po nakłuciach - można na drugi dzień wykonać makijaż i udać się do pracy.

Ile zabiegów należy wykonać?

Pełne efekty zabiegów mezoterapii widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.

Jakie preparaty stosujemy do zabiegu?

Zabieg wykonujemy na sprawdzonych certyfikowanych ampułkach hiszpańskiej marki Mediderma.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe i bakteryjne), występowanie opryszczki w stanie aktywnym, trądzik różowaty w stanie aktywnym, skóra źle tolerująca iniekcje, cukrzyca, alergie, choroby krwi (anemia, małopłytkowość), choroby ogólnoustrojowe (metaboliczne, nowotwory), skłonność do bliznowacenia, nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie, stosowanie leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryny), terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami, okres dłuższego nasłonecznienia, ciąża, okres karmienia piersią.

Jakie są zalecenia po wykonanym zabiegu?

Wiemy, że poniższe pouczenia po zabiegu Mezoterapii mikroigłowej są dość restrykcyjne. Mamy jednak tylko i wyłącznie na względzie Twoje bezpieczeństwo i efekt naszych zabiegów. Zależy nam bardzo na Twojej pełnej satysfakcji:

 • nie powinno się malować do 24h po zabiegu,
 • nie wolno się opalać w solarium i na słońcu przez 2 tygodnie,
 • nie wolno stosować samoopalaczy przez 2 tygodnie,
 • nie korzystać z basenu i sauny przez 48 h,
 • nie stosować podrażniających kosmetyków do momentu ustąpienia podrażnień, na pewno przez 24h,
 • należy pić 2 litry wody dziennie, przez co najmniej 2 dni po zabiegu,
 • należy stosować kremy z filtrem (30,50),
 • należy stosować odpowiednią pielęgnację domową w celu przedłużenia i pogłębienia efektów zabiegu.

Czas zabiegu: 40 - 90 min

Cena zabiegu: 169 - 369 zl

prezent login mobile