PolskiPL EnglishENG

Nasze zabiegi

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego NEAUVIA

Starzenie się skóry spowodowane jest powolną degradacją cząsteczek kwasu hialuronowego naturalnie występującego w naszej skórze. Zanikanie kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry czego efektem jest powstawanie widocznych zmian takich jak zmarszczki, bruzdy czy fałdy.

Aby odwrócić bądź zatrzymać ten proces stosuje się wypełniacze NEAUVIA ® z egzogennym kwasem hialuronowym, który zapewnia wyjątkową zdolność ujędrniania, podniesienia i wygładzenia skóry.

Na czym polega zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem. Wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc odpowiada za jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość. Z wiekiem mamy go w organizmie coraz mniej, przez co zaczyna przybywać nam zmarszczek. Lekarze medycyny estetycznej wygładzają je, wypełniając właśnie kwasem hialuronowym.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego wygładza zmarszczki i likwiduje fałdy skórne, nadając twarzy zdrowy i promienny wygląd. W ciągu dosłownie 40 minut pacjent opuszcza gabinet, wyglądając o kilka lat młodziej niż przed zabiegiem. Należy pamiętać, że kwas hialuronowy zastaje wchłonięty przez tkanki ciała, w związku z czym, nie jest w nich składowany.

Jakie preparaty stosujemy w zabiegu?

Do zabiegów wykorzystujemy produkty włoskiej marki Neauvia Organic®

Neauvia jest preparatem do korekcji szerokiej gamy najczęściej występujących defektów okolicy nosowo – wargowej, kącików ust, okolicy bródki.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg polecany jest osobom, które pragną zniwelować zmarszczki okolicy oczu (tzw. kurze łapki), wypełnić zmarszczki wokół ust i marionetki, zmniejszyć fałdy okolicy nosowo – wargowej , wypełnić zmarszczki powierzchniowe, średnie i głębokie

Jakie partie twarzy możemy wypełnić kwasem hialuronowym?

Zwykle kwasem hialuronowym redukujemy zmarszczki w okolicy doliny łez, nosowo-wargowe, marionetki, wokól ust. Zmarszczki mimiczne, czyli kurze łapki zmarszczki poprzeczne czoła, lwią zmarszczkę redukujemy toksyną botulinową.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg składa się z 3 etapów:

1. Lekarz przeprowadza wywiad medyczny celem wykluczenia przeciwskazań dozabiegu oraz konsultację, podczas której omawia z pacjentem oczekiwania i pożadany efekt zabiegu.
2. Jeśli pacjent sobie życzy, to lekarz podaje znieczulenie kremowe (Emla),następnie po ok. 30 minutach wprowadza preparat wykonując kilka nakłuć - czas okolo 10-15 min
3. Następnie lekarz rozmasowuje miejsce podania preapatu w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego.

Jakie efekty uzyskujemy?

Efekt widoczny jest bezpośrednio po podaniu wypełniacza. Kwas hialuronowy wstrzykiwany w miejscu powstania zmarszczek likwiduje wgłębienia, wypełnia je, napręża skórę oraz uelastycznia włókna kolagenowe i elastynowe. Za pomocą kwasu hialuronowego najłatwiej przebiega likwidacja zmarszczek mimicznych. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne i daje natychmiastowe, długotrwałe efekty estetyczne.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie i ból w miejscu aplikowania kwasu, swędzenie skóry i jej nadwrażliwość. Zwykle utzrymuje się to do kilkunastu godzin.

Jak długo efekt się utrzymuje?

Zwykle utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy po czym następuje naturalne wchłonięcie preparatu. Należy pamiętać , że trwałość preparatu zależy od rodzaju skóry, pielęgnacji domowej, wieku oraz trybu życia pacjenta. Znaczenie ma też gęstosć podanego preparatu. Im gęstszy, tym dłużej utrzymuje się w skórze.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • Ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • alergia na kwas hialuronowy,
  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka
  • skłonność do występowania blizn

 

Czas zabiegu: od 15 min

Cena zabiegu: od 799 zł

prezent login mobile