PolskiPL EnglishENG

Nasze zabiegi

Depilacja woskiem

Nadmiar owłosienia był problemem kobiet już w czasach starożytnych. Tam też powstał najstarszy sposób usuwania włosów, który stosuje się po dziś dzień. Wosk, bo o tej metodzie mowa, przez setki lat dominował, jeżeli chodzi depilację ciała. Obecnie mamy wiele technik, pozwalających nam na pozbycie się owłosienia, lecz mimo rozwoju technologii część osób pozostaje przy tradycyjnym woskowaniu.

Jakie przynosi efekty i jak długo się utrzymują?

Stosowanie ciepłego wosku jest wyjątkowo skuteczne. Wyrywa dużą część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod. Zabieg należy powtarzać co 3-6 tygodni, zależnie od naszego organizmu. Największym minusem wosku jest ból podczas odrywania przyklejonego plastra. Jednak po kilku depilacjach owłosienie jest słabsze i jego usuwanie nie przynosi nam już tyle cierpienia.

Jakie zalety ma woskowanie?

  •     pozwala na szybkie pozbywanie się owłosienia z dużych partii ciała,
  •     można stosować je na każdym obszarze wymagającym depilacji,
  •     częste wykonywanie zabiegów znacząco osłabia włoski,
  •     niewielki koszt,
  •     można stosować tę metodę w domu,
  •     skóra po zabiegu jest znacznie gładsza, niż w przypadku użycia zwykłej maszynki do golenia.

Jakie wady ma woskowanie?

  •     wyrywaniu owłosienia towarzyszy ból,
  •     mogą występować liczne zaczerwienienia i podrażnienia,
  •     niektóre włoski łamią się, pozostając w skórze, przez co mogą w nią wrastać,
  •     zabiegu nie należy stosować przy żylakach i zapaleniach skóry, a osoby ze słabą tolerancją na ból, powinny rozejrzeć się za inną metodą (np. depilacja pastą cukrową, która działa na podobnej zasadzie, lecz jest delikatniejsza).

Jak się przygotować i co robić po depilacji woskiem?

Przed woskowaniem należy skórę dokładnie oczyścić. Nie używamy żadnych balsamów, kremów ani olejków, bo mogą zepsuć cały efekt. Dzień wcześniej warto zrobić peeling, z uwagą na to, by nie podrażnić ciała. Jeżeli zauważyliśmy u siebie jakieś ranki lub podrażnienia, trzeba zabieg przełożyć na inny termin.

Pozostałości wosku usuwamy oliwką, najlepiej taką dla dzieci. Działa ona w sposób kojący i łagodzi podrażnienia związane z usuwaniem włosów. Warto też posmarować się specjalnym balsamem, który spowalnia porost owłosienia. Można go dostać w każdym sklepie kosmetycznym.

Zanim wyjdziesz na słońce, zabezpiecz swoją skórę przy pomocy olejku z odpowiednim filtrem. Staraj się nie opalać przed najbliższe dwa dni, aby dodatkowo nie podrażniać skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania woskowania?

Uczulenie na wosk, choroby i stany zapalne skóry, świeże rany i blizny, żylaki i stany ropne, cukrzyca.

 

Czas zabiegu: 5 - 40 min

Cena zabiegu: 10 - 69 zł

prezent login mobile