PolskiPL EnglishENG

Nasze zabiegi

COOLTECH® kriolipoliza

ODCHUDZANIE PRZEZ ZAMRAŻANIE

WIELKA PREMIERA 2021 W LASER ESTETIC!

NOWOŚĆ! COOLTECH® najbardziej znana kriolipoliza już u nas!

Pogromca tłuszczu! Bezinwazyjny zabieg do trwałej redukcji tkanki tłuszczowej!

 

Poznaj kriolipolizę CoolTech®

Kriolipoliza CoolTech to nowoczesna metoda modelowania sylwetki, która zapewnia trwałą redukcję tkanki tłuszczowej bez skalpela. Kriolipoliza polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej w temperaturze -8 stopni przez 70 minut. Chłodzenie jest odpowiednio kontrolowane i bezpieczne, a jego efektem jest uszkodzenie komórek tłuszczowych. Przez kolejne tygodnie są one usuwane z organizmu przez układ limfatyczny. Najnowszej generacji sprzęt wyposażony jest w specjalne aplikatory dostosowane do różnych obszarów ciała, które pozwalają na idealne dopasowanie procedury do potrzeb Pacjenta.


Czy zabieg kriolipolizy CoolTech® jest dla mnie?

► Jeśli chcesz:

 • usunąć nieodwracalnie nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków, bryczesów, talii, ramion czy wewnętrznej stronie ud
 • żeby zakwalifikować się do zabiegu musisz w miescu zabiegu mieć minimum 2 cm tkanki tłuszczowej.

to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie!


WARUNKIEM SKUTECZNEGO I BEZPIECZNEGO WYKONANIA KRIOLIPOLIZY JEST:

 • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury pomiędzy -6 °C a -8 °C, 
 • utrzymanie żądanej temperatury w tkance tłuszczowej przez minimum 60 minut, 
 • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia, 
 • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem. 

WSZYSTKIE WYMIENIONE WARUNKI SPEŁNIA KRIOLIPOLIZA COOLTECH


Jak działa technologia kriolipoliza CoolTech®?

 • Dzięki zassaniu obszaru zabiegowego przez aplikator tkanka tłuszczowa poddana jest działaniu niskiej temperatury. Ponadto podciśnienie ogranicza cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym podnosząc skuteczność zabiegu.
 • Generatory zimna schładzają tkankę tłuszczową do temperatury -8 stopni. Temperatura osiąga odpowiedni poziom bardzo szybko, więc tak niska temperatura jest utrzymuje się niemal przez cały czas zabiegu, co składa się na jego wysoką efektywność.
 • Selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych jest możliwe za sprawą systemu monitorującemu temperaturę tkanki oraz technologii podciśnieniowej. Co istotne – tkanki okalające pozostają nienaruszone.
 • W trosce o bezpieczeństwo Pacjentów urządzenie wyposażone jest w specjalny materiał, który zabezpiecza skórę przed powstaniem wybroczyn czy uszkodzeniem naskórka.
 • Tkanka tłuszczowa zostaje w kontrolowany sposób schłodzona, co wywołuje miejscowy stan zapalny. Uszkodzone komórki zostają usunięte z organizmu maksymalnie w ciągu 3 miesięcy.

Metoda wymrażania tkanki tłuszczowej została odkryta przez naukowców z Harvard Medical School, którzy zauważyli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na niską temperaturę niż tkanki okalające. Wymrażanie następuje selektywnie, z wysoką precyzją, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz zapewnia wysoką skuteczność. Aby dodatkowo wzmocnić bezpieczeństwo, urządzenie CoolTech zostało wyposażone w ochronną membranę stanowiącą barierę między głowicą a miejscem zabiegowym eliminując ryzyko uszkodzenia innych tkanek. Kriolipoliza na brzuch, podbródek, ramiona czy uda gwarantuje rewelacyjne efekty już po jednej sesji. Jeśli więc zmagasz się z oporną tkanką tłuszczową i cenisz skuteczne oraz mało inwazyjne rozwiązania bez bólu – zabieg kriolipolizy CoolTech jest dla Ciebie. Skuteczność i bezpieczeństwo urządzenia CoolTech potwierdzone jest badaniami klinicznymi.

Zalety kriolipolizy CoolTech

NAJWIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ NA ŚWIECIE – duży efekt już po jednym zastosowaniu, nawet do 30% mniej komórek tłuszczowych w miejscu zabiegu, potwierdzona badaniami klinicznymi.

NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA - posiada status Urządzenia Medycznego oraz badania kliniczne potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność technologii.

BEZINWAZYJNY – nie wymaga znieczulenia i okresu rekonwalescencji - zniszczone komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym.

DUŻA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU – posiada dwie niezależnie sterowane głowice, dzięki którym w ciągu 70 minut można jednocześnie wykonać dwa zabiegi na dwa różne obszary ciała.

BEZ EFEKTU JO-JO – trwale niszczy komórki tłuszczowe (apoptoza adipocytów), które się nie odbudowują.

UNIKALNA KONSTRUKCJA GŁOWIC – aplikatory o różnych kształtach i rozmiarach precyzyjnie dopasowują się do każdej budowy ciała pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Zanim kosmetolog wykona zabieg kriolipolizy, dokonuje pomiaru grubości tkanki tłuszczowej, co umożliwia wybranie odpowiednich parametrów w urządzeniu CoolTech.

Kolejnym krokiem jest nałożenie ochronnej membrany oraz zassanie fałdu skóry przez aplikator. Proces ten będzie trwał określoną ilość czasu, w zależności od wskazań – 45 lub 70 minut. Po zabiegu skóra zostaje rozmasowana w celu przywrócenia krążenia oraz aby zassany fałd wrócił do naturalnej formy.

W ciągu kolejnych kilku tygodni zamrożone komórki tłuszczowe będę naturalnie usuwane przez organizm. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, które znika maksymalnie po kilku godzinach. Mogą wystąpić również siniaki związane z zassaniem skóry, które będę utrzymywać się do kilku dni. Przez pierwsze 2 tygodnie Pacjentka może odczuwać tkliwość i mrowienie. Kolejna wizyta w celu wykonania kriolipolizy może nastąpić po upływie 6-8 tygodni.

 

 

Jakie efekty przynosi zabieg kriolipolizy Cooltech®?

Kriolipoliza zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej o ok. 30 – 40%. Ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach i utrzymują się od tego czasu przez ok. pół roku.

Zamrożone komórki tłuszczowe w okresie 2 tygodni po zabiegu są wydalane przez organizm i nie podlegają regeneracji.
Jeżeli pacjent nie będzie kontrolował swojej wagi stosując dietę i ćwiczenia, będą powstawały nowe obszary tłuszczu. Dlatego dla utrzymania stabilnej wagi należy zmienić tryb życia i nawyki kulinarne.

Efekt usuwania tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy. Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy biodrach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością, lecz do miejscowego usuwania tłuszczu.

Zobacz efekty zabiegu Przed i Po

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest bezbolesny. Po zdjęciu głowicy, przy końcowym rozmasowaniu partii zabiegowej można odczuwać tkliwość skóry i mięśni.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak zabieg jest bezpieczny. Urządzenie wyposażone jest w specjalny materiał, który zabezpiecza skórę przed powstaniem wybroczyn czy uszkodzeniem naskórka. Skuteczność i bezpieczeństwo urządzenia CoolTech potwierdzone jest badaniami klinicznymi.

Ile zabiegów i jak często wykonujemy zabiegi?

Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć co 6-8 tygodni. Na tym samym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg na 1 partii trwa 70 minut.

Na ilu obszarach można wykonać zabieg?

W trakcie jednej sesji wykonuje się zabieg maksymalnie na 3 różnych obszarach (np. brzuchu, udach, bryczesach), przy czym równocześnie pracują jedynie 2 głowice.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie, które znika maksymalnie po kilku godzinach. Mogą wystąpić również siniaki związane z zassaniem skóry, które będę utrzymywać się do kilku dni. Przez pierwsze 2 tygodnie Pacjentka może odczuwać tkliwość i mrowienie. Kolejna wizyta w celu wykonania kriolipolizy może nastąpić po upływie 6-8 tygodni.

Z jakimi zabiegami możemy łączyć zabieg kriolipolizy CoolTech®?

Kriolipoliza CoolTech doskonale sprawdza się w połaczeniu z innymi technologiami dostępnymi w naszej klinice. Łączenie technologii w zależności od problemu zwiększa i potęguje efekty zabiegowe.

 • Kriolipoliza CoolTech + Endermologie LPG Alliance - modelowanie i ujędrnianie całego ciała ze wskazaniem na redukcje tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach
 • Kriolipoliza CoolTech + Venus Legacy - wyszczuplenie i silne ujędrnienie konkretnej partii, np. brzuszka pociążowego lub po odchudzaniu
 • Kriolipoliza CoolTech + X-Wave - wyszczuplenie i pozbycie się cellulitu na knretnej partii.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem i po zabiegu kriolipolizy CoolTech®?

PRZED ZABIEGIEM:

 • 24 godziny przed zabiegiem, na obszarze na którym ma być wykonywany zabieg, nie stosować kremów, kosmetyków i leków stosowanych miejscowo.
 • 24 godziny przed zabiegiem nie stosować leków, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia wynaczynienia ( NLPZ np., Aspiryna, Diclofenac, Ibuprofen, itp.)
 • Przed zabiegiem należy unikać picia alkoholu

PO ZABIEGU:

 • 24 godziny po zabiegu, na obszarze na którym był wykonywany zabieg, nie stosować kremów, kosmetyków i leków stosowanych miejscowo.
 • 24 godziny po zabiegu należy unikać sauny, gorącej kąpieli i prysznica, jacuzzi, masażu, pływania w basenie.
 • 48 godziny po zabiegu należy unikać intensywnej aktywności fizycznej.
 • Po zabiegu należy unikać picia alkoholu.
 • Po zabiegu na skórze mogą pojawić się siniaki, wraz z lokalnym stanem zapalnym i łagodnym bólem, które stopniowo zanikają do 48 godzin. Jest to normalny efekt zabiegu.
 • Może pojawić się stan podgorączkowy lub gorączka utrzymująca się do 24 godzin.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

 • Choroba Raynaud’a
 • Krioglobulinemia
 • Niewydolność funkcjonalna narządów (wątroby, serca, nerek itd.)
 • Nieuregulowana cukrzyca z wtórnymi komplikacjami
 • Infekcja, gorączka
 • Infekcja HIV, HCV
 • Ciąża lub karmienie
 • Toczeń rumieniowaty, zapalenie skórno-mięśniowe, twardzina
 • Skórne zmiany chorobowe w obszarze zabiegu
 • Żylaki, zapalenie żył, zakrzepowe zapalenie żył
 • Nowotwór

Poznaj atrakcyjne ceny pakietów zabiegu kriolipolizy Cooltech® ►

 

prezent login mobile