PolskiPL EnglishENG

Blog

18 11
2016

Rumień - zimowa udręka. Co to jest i jak go leczyć?

Jeżeli Twoja skóra na twarzy łatwo się czerwieni, nadmiernie reaguje na czynniki miejscowe jak i ogólne, jesteś posiadaczem skóry naczyniowej.


Jednym z najczęstszych problemów osób z tego typu cerą jest rumień naczyniowy. Objawia się on licznymi trwale rozszerzonymi drobnymi naczyniami o czerwonym zabarwieniu, prześwitującymi przez skórę. Kiedy naczynka ściśle do siebie przylegają dają obraz jednorodnego rumienia. Początkowo rumień jest przemijający, z czasem jednak może przejść w bardziej trwałe zmiany rumieniowe z coraz bardziej widocznymi drobnymi naczyniami krwionośnymi.

Lokalizuje się głównie na policzkach i nosie, w niektórych przypadkach mogą obejmować pozostałą część twarzy, uszy, szyję i dekolt. Wzmożona reaktywność naczyniowa skóry często jest wstępem do trądziku różowatego.


Do głównych przyczyn powstania rumienia należą:

- predyspozycje genetyczne,

- zaburzenia hormonalne,

- nadciśnienie.

 

Skóra naczyniowa jest zwykle skóra wrażliwą, często pojawiają się problemy z nietolerancją rożnych czynników zewnętrznych, w tym kosmetyków.

Są to głównie:

- czynniki atmosferyczne (promieniowanie UV, wiatr, mróz, różnice temperatur),

- gorące napoje i potrawy,

- suche powietrze w pomieszczeniach,

- stres, alkohol, kawa i ostre przyprawy, nikotyna,

- intensywne ćwiczenia fizyczne, pobyt w saunie,

- składniki kosmetyków i leki.

 

Ze względu na wrażliwość skóry dużą uwagę należy zwrócić na pielęgnację skóry, w związku z tym należy unikać stosowania:

-mydeł i silnych detergentów,

-mechanicznych peelingów,

-toników alkoholowych,

-preparatów wysuszających skórę,

-masek rozgrzewających,

-wodoodpornych kosmetyków do makijażu.

 

Zatem jak pielęgnować skórę naczyniową?

Środki do pielęgnacji powinny być przeznaczone do skóry wrażliwej. Przede wszystkim powinny zapewnić dobre nawilżenie skóry i wzmocnienie bariery naskórkowej jak również działać wzmacniająco na naczynia krwionośne w skórze. Polecamy krem z zawartością witaminy C C-Vit oraz Azelac naszej wiodącej marki Sesderma. Szczególnie ważna jest ochrona przed promieniowaniem. Do tego celu zachęcam stosowanie preparatu Repaskin z filtrem SPF 50. Ważna jest również ochrona przed wiatrem i mrozem.

Wśród terapii zabiegowych polecam zastosowanie laserów wysokoenergetycznych. W naszej ofercie zabiegowej znajdziecie zamykanie naczynek oraz likwidację rumienia technologią Alma Harmony Dye-VL. Urządzenie to emituje światło, które jest pochłaniane przez barwnik – hemoglobinę. Dochodzi do koagulacji naczynia, w efekcie czego do jego usunięcia. Skóra po zabiegu pozostaje nieuszkodzona, możliwymi reakcjami pozabiegowymi są zaczerwienienie i obrzęk. W terapii rumienia zalecane jest wykonanie serii 3 zabiegów.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB