PolskiPL EnglishENG

Blog

21 06
2016

Domowy pedicure

Witajcie!

Musicie wiedzieć, że od kondycji naszych stóp zależy nie tylko ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim ZDROWIE. Prawidłowo przycięte paznokcie oraz kontrola nad rogowaceniem podeszew stóp to gwarancja komfortu chodzenia.

Oto kilka rad dotyczących wykonywanie pedicure samodzielnie w domu:

1. Usuwanie naskórka

Wbrew utartemu od pokoleń przedświadczeniu, naskórek powinno się usuwać na SUCHĄ SKÓRĘ. Do tego celu używamy papierowych tarek, najlepiej dwustronnych o różnej gradacji. Jedna gruboziarnista do początkowego etapu zabiegu - usunięcia nadmiaru zrogowaceń. Drobnoziarnista natomiast na koniec ładnie wygładza skórę. Sucha skóra ma naturalną fakturę, natomiast długo namaczana jest "napęczniała" przez co, podczas usuwania naskórka, nie mamy kontroli nad głębokością ścieranej tkanki. Możemy tym samym usunąć jej zbyt wiele, dodatkowo stwarzając drogę dla bakterii i grzybów. Jeśli posiadacie w swojej kosmetyczce stary pumeks - WYRZUĆCIE GO! Jest olbrzymim siedliskiem wspomnianych drobnoustrojów.

2. Zmiękczenie i odświeżenie

Po usunięciu starego, martwego i stwardniałego naskórka wykonujemy moczenie stóp. Do miski z ciepłą wodą możemy dodać sól do kąpieli, olejki, płatki mydlane. Kąpiel odświeży nasze stopy i zmiękczy paznokcie i skórki.

3. Opacowanie skórek

Po namoczeniu odsuwamy skórki przy użyciu drewnianego patyczka. Jeśli mają tendencję do narastania na płytkę, w delikatny sposób, jak łopatką zdejmij je z paznokcia.

4. Skracanie paznokci

Ważny i konieczny etap każdego pedicure. Najlepiej paznokcie obcinać za pomocą nożyczek z prostym ostrzem. Ułatwi to skracanie ich tak, aby były prosto zakończone. NIEDOPUSZCZALNE jest ZAOKRĄGLANIE BOKÓW lub ich WYCINANIE. Doprowadza to do wrastania płytki paznokcia w wał okołopaznokciowy, a w konsekwencji do powstania bolesnych stanów  zapalnych. Terapia wrastających paznokci jest długotrwała i niełatwa. Zatem lepiej zapobiegać, niż leczyć. Po obcięciu należy załagodzić brzeg paznokci pilnikiem w taki sam sposób, jak czynimy to przy manicure.

5. Opracowanie płytki

Po nadaniu kształtu paznokciom możemy je delikatnie spolerować polerką, aby wyrównać jej powierzchnię.

6. Nawilżenie stóp

Do tego celu najlepiej użyć kremu dedykowanego do stóp z mocznikiem lub peelingu z zawartością olejków. Jeśli chcesz zaraz po wykonanym pedicure założyć obuwie - polecam
zastosowanie peelingu - nie będziemy się ślizgać w butach:)

7. Zdobienie paznokci

Nakładamy odżywkę lub lakier do paznokci. Wcześniej po wsmarowanym kremie lub po peelingu odtłuszczamy płytkę zmywaczem do paznoki. Jeśli chcemy pomalować je kolorem, warto wcześniej, jako bazy użyć odżywki lub lakieru bezbarwnego, który zabiezpieczy przed odbarwieniem płytki. Po wyschnięciu lakieru, naskórki możemy nałożyć oliwkę.

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB