PolskiPL EnglishENG

Blog

14 06
2016

Depilacja laserowa latem – czy to bezpieczne?

Witajcie!

Pisałyśmy już na blogu,że najlepszy moment na rozpoczęcie depilacji laserowej to jesień. Słońce już tak nie świeci mocno, jest chłodniej i przykrywamy nasze ciała ubraniami, a do następnego lata prawie rok, więc do urlopu zdążymy pozbyć się zbędnego owłosienia... I tak byłoby najlepiej, ale z doświadczenia wiem, że wielu Pacjentów zaczyna myśleć o depilacji i komforcie niegolenia nóg, czy bikini dopiero jak robi się upalnie na dworze i trzeba codziennie odsłaniać ciało.

Ale nie martwcie się :), nie wszystko stracone…

W lecie depilacja laserowa jest jak najbardziej możliwa, ale z dużymi ograniczeniami. Głównie ze względu na zakaz opalania 3 tygodnie przed, i 3 tygodnie po zabiegu.

Nasi specjaliści w tym okresie pracują z Pacjentami odpowiedzialnymi, którzy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą wystąpić, jeśli nie będą stosować się do zaleceń pomiędzy zabiegami.

Dużym ułatwieniem jest niesamowicie zaawansowane urządzenie, na którym pracujemy. Laser Vectus™ jako jedyny na świecie posiada Skintel - czytnik melaniny, który sam odczytuje jej poziom i nawet na opalonej skórze dobierze nam idealne bezpieczne parametry, nie powodując ryzyka poparzenia. To powoduje, że zabieg staje się bardziej bezpieczny, a zarazem skuteczniejszy.

W lecie przy wykonywaniu zabiegu kierujemy się kilkoma podstawowymi zasadami:

- bikini, pachy, uda – to trzy partie ciała, które najczęściej wykonujemy w lecie, najłatwiej nam je przykryć w okresie letnim,  a nawet w trakcie urlopu,

- twarz – tą częścią w lecie się nie zajmujemy, ponieważ prawie niemożliwe jest uchronienie jej przed promieniami słonecznymi. Wyjątkowo w sytuacji, gdy Pacjent naprawdę całe wakacje pracuje w biurze i nie planuje żadnych wyjazdów i spacerów,

- zabieg planujemy co najmniej 3 tygodnie przed, lub 3 tygodnie po urlopie, żeby skóra nie była podrażniona po opalaniu,

- partie, które depilujemy musimy osłaniać przed słońcem i smarować kremami z dużym filtrem faktor SPF 30-50,

- opalanie po depilacji grozi przebarwieniami i większymi podrażnieniami na skórze,

- zabiegi wykonujemy co ok. 2 miesiące, więc okres wakacji często jest naturalną przerwą w całej terapii laserowej.

Pamiętajmy: warto rozpocząć depilację w każdym okresie, ponieważ każdy wykonany zabieg zbliża nas do celu, do osiągnięcia wymarzonego efektu gładkiego ciała, gładkiej skóry. Po jednym zabiegu już widzimy efekty, które zdecydowanie docenimy na urlopie: mniej odrastających włosków i wolniejsze odrastanie tych, które jeszcze rosną.

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB