PolskiPL EnglishENG

Blog

26 07
2016

Depilacja laserowa - fakty i mity

Witajcie!

Dzisiaj mam dla Was opinie, które często wywołują wątpliwości, które pojawiają się często wraz z niedokładną znajomością tematyki. Dla Waszej wiadomości - rozprawimy się z nimi nieco :)

Depilacja może być wykonywana na opalonej skórze – MIT!

Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Światło lasera zamiast skupić się na mieszku włosowym rozprasza się w skórze. Po opalaniu należy odczekać ok. 4 tygodni, aby móc wykonać zabieg.

Laser nie usuwa siwych włosów - FAKT!

Siwy włos nie zawiera barwnika, a więc melaniny – substancji, którą laser "wychwytuje". Depilacja robiona na siwych włosach będzie niestety nieskuteczna.

Nie każdy laser jest taki sam – FAKT!

Rośnie popularność tzw. laserów do depilacji domowej. Te urządzenia ze względów bezpieczeństwa mają najczęściej bardzo małą moc. Dodatkowo bardzo często jest to urządzenie typu IPL, czyli tylko osłabiające włosy, a nie je niszczące.

Depilacja nie boli – MIT!

Przy zabiegu odczuwalny jest dyskomfort w postaci szczypania, bądź pieczenia. Stopień zależy od wrażliwości na ból danej osoby, u której wykonuje się zabieg.

Depilacja daje trwałe efekty – FAKT!

Po skończonej serii zabiegów jesteśmy w stanie usunąć do 95% włosów. Ilość wykonywanych zabiegów jest indywidualna, zazwyczaj jest to 5-8 zabiegów.

Skuteczność depilacji zależy od naszej karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube.

Skóra po depilacji jest bardzo podrażniona – FAKT/MIT!

Stopień podrażnień zależy od indywidualnych predyspozycji skóry. Pojawiające się zaczerwienienia powinny ustąpić po upływie kilkunastu godzin po zabiegu. 

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB