PolskiPL EnglishENG

Blog

24 05
2016

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Witajcie!

    Dzisiaj napiszę o manicure hybrydowym, z uwagi na piękną pogodę, która narzuca nam, byśmy równie pięknie wyglądały :)

    Manicure hybrydowy podbił cały świat. Jak dotąd nie stworzono w dziedzinie kosmetologii równie dobrego sposobu na trwały i nieinwazyjny manicure, który wyparłby hybrydę.
Jego główną zaletą jest połączenie dwóch najlepszych cech lakieru żelowego i zwykłego. Aplikowany jest cienką warstwą, jak standardowy lakier bez konieczności piłowania płytki paznokci przed jego nałożeniem, jak również podczas ściągania. Następnie, dzięki utwardzeniu w świetle UV nabiera trwałości i wysokiego połysku, jak żel. Jest bezzapachowy i nieścieralny. Nie trzeba czekać, aż zaschnie, co jest wadą tradycyjnego lakieru!

    Dla utrzymania ładnego efektu zaleca się powtarzanie manicure co 14 dni.

 

Czy regularne korzystanie z tego zabiegu wpływa niekorzystnie na stan paznokci?

 

Już odpowiadam:

    Ingerencja lakierów hybrydowych na naturalną płytkę paznokcia jest znikoma. Ważne jest, aby prawidłowo przygotować paznokcie przed aplikacją lakieru oraz właściwie go usuwać. Paznokcie
przygotowujemy delikatnie je polerując, tak aby wyrównać jej powierzchnię oraz usunąć tłustą warstwę z powierzchni płytki.

     Hybrydę usuwamy natomiast rozpuszczając lakier specjalnym preparatem na bazie acetonu. Nie dopuszczalne jest spiłowywanie hybrydy pilnikiem! Lakieru hybrydowego nie usuniemy zwykłym
zmywaczem.

    Problemy z rozdwajaniem się i łamaniem płytki po wykonanym manicure hybrydowym, wynikają najczęściej z nieprawidłowej aplikacji oraz usuwania lakieru. Lakiery hybrydowe nie szkodzą zdrowiu, ponieważ nie posiadają TOLUENU, FORMALDEHYDU CZY FTALANU DIBUTYLU - NAJBARDZIEJ SZKODLIWYCH SUBSTANCJI WYKORZYSTYWANYCH W KOSMETYKACH DO
PAZNOKCI.

    Sam zabieg nakładania, jak i zmywania „hybrydy" jest bezpieczny i nieszkodliwy dla naszych paznokci. Trzymając się zasad wykonywania manicure hybrydowego mamy pewność, że paznokcie będą w doskonałej kondycji. Kosmetolodzy uważają, że lakiery hybrydowe są zdrowsze od tradycyjnych lakierów. Najprostszym dowodem na to jest zapach. Hybryda jest bezwonna, w przeciwieństwie do klasycznych lakierów oraz żeli.

    W Laser Estetic pracuję na najlepszej światowej marce do pielęgnacji dloni, stóp i paznokci OPI. To Holywoodzka marka, która od 30 lat zadowala najbardziej wymagające amerykańskie oraz europejskie gwiazdy. Podstawowe zasady stylizacji hybrydą to jedno, natomiast dodatkowym atutem zapewniającym bezpieczeństwo naszej płytce paznokcia jest produkt, na którym pracujemy. OPI jako pierwsze na świecie stworzyło nową generację żelu, który przepuszcza powietrze, nie wiąże się mocno z paznokciem, dzięki czemu nie niszczy płytki.  

Chcesz sprawdzić? Zapraszamy do naszego salonu!

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB