PolskiPL EnglishENG

Blog

26 04
2016

7 rzeczy niezbędnych do pielęgnacji dłoni i paznokci, które musimy posiadać w swojej kosmetyczce.

Witajcie!

 

Jak wiecie, dłonie to narzędzie pracy, a zarazem osobista wizytówka człowieka. Są najbardziej narażone na wszelkie czynniki zewnętrzne jak wiatr, słońce, zanieczyszczenia, środki chemiczne. Jak o nie zadbać? Co powinno znaleźć się w niezbędniku kosmetycznym pielęgnacji dłoni? Postaram się tutaj przytoczyć najważniejsze rzeczy, które w widoczny sposób poprawią ich wygląd.

W kolejności, w jakiej powinniśmy wykonywać manicure, na pierwszym miejscu znajduje się PILNIK. Najlepiej gdyby był to pilnik papierowy o gradacji 100/80, jeśli nasze paznokcie są dosyć twarde. Jeśli nasze paznokcie są cienkie, delikatne, mają tendencję do wyginania się pod wpływem nacisku, wybierzmy pilnik o większej gradacji, np.100/180. Dzięki temu nie poszarpiemy brzegów paznokcia. Ważne, aby skracać paznokcie wykonując ruchy wahadłowe w jedną stronę. Zapobiegnie to rozdwajaniu się końcówek paznokcia. Jeśli w swojej kosmetyczce posiadamy pilnik szklany, jak nabardziej jest on polecany do domowego manicure. Postępujemy z nim w taki sam sposób, jak w przypadku pilnika papierowego.

Następnym istotnym kosmetykiem jest PŁYN ZMIĘKCZAJĄCY SKÓRKI. Pomoże on w odepchnięciu lub rozpuszczeniu skórek narastających na płytkę naszego paznokcia. Po nałożeniu preparatu do skórek odczekajmy 1-2 min., a następnie zastosujmy PATYCZEK DREWNIANY w celu delikatnego odepchnięcia skórek od płytki paznokcia. Dalej, jeśli chcemy, aby skóra naszych dłoni była gładka i nawilżona, należy wykonać PEELING dłoni. Możemy w tym celu użyć peeling gruboziarnisty do całego ciała. Na rynku jest wiele preparatów do złuszczania naskórka. Jeśli nie mamy w danej chwili gotowego peelingu możemy użyć fusów z kawy ziarnistej lub kryształków cukru pomieszanych z oliwą z oliwek. Złuszczenie martwego naskórka pomoże w poprawieniu wyglądu skóry i przygotuje ją do wchłonięcia substancji nawilżających KREMU DO RĄK. Ważne, żeby zawierał on dużo dobroczynnych składników takich jak wit. A i E, gliceryna, alantoina itp. Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie nabrały blasku przed nałożeniem kremu zastosujmy odżywkę do paznokci. Nie wybierajmy odżywek z formaldehydem 2% - substancja ta jest rakotwórcza (!) i przenika do naszego organizmu. Jeśli nie potrzebujemy nabłyszczać i utwardzać paznokci manicure możemy zakończyć na posmarowaniu dłoni kremem i na wtarciu w płytkę paznokci i skórki OLIWKI DO PAZNOKCI. Dobroczynne substancje oliwki wnikają w płytkę i ją wzmacniają, a skórki stają się delikatne i bardziej elastyczne. Oliwkę warto stosować codziennie wieczorem przed snem.

Dbając o nasze dłonie, dbamy o swój wizerunek, ale również zdrowie i wygodę. Nikt nie lubi pozadzieranych skórek czy rozdwajających się paznokci. Istotne, żeby o ręce dbać regularnie, a nie tylko wtedy, gdy są w stanie krytycznym. Kiedy domowe sposoby są niewystarczające, warto wybrać się do salonu kosmetycznego, aby w profesjonalny sposób zadbać o wygląd dłoni i paznokci.

Komentarze

Zostaw komentarz

UMÓW SIĘ NA ZABIEG LUB BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
+48 512 160 009 LUB REZERWUJ ONLINE
LUB